.
۱۳۹۶/۰۸/۲۵

آب و انرژی محور مذاکرات ایران تاجیکستان

سرپرست حوزه امور اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی به عنوان نماینده استان در کمیسیون مشترک ایران تاجیکستان حضور یافت.

 سرپرست حوزه امور اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی به عنوان نماینده استان در کمیسیون مشترک ایران تاجیکستان حضور یافت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان گفت: در نشست کمیسیون مشترک ایران تاجیکستان که در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان در حال برگزاری است؛ تفاهم‌نامه بین اردکانیان وزیر نیروی ایران و عثمان عثمان زاده وزیر انرژی و آب تاجیکستان امضا شد.
وی با تاکید بر اهمیت رفع موانع سهم ٥٠ درصدی استان از  تجارت ایران با تاجیکستان، افزود: استانداری و اتاق بازرگانی مشهد، تاکنون نقش فعالی را در اجلاس ایفا کرده اند و تلاش می کنیم تا در این مذاکرات مشکلات تجار و سرمایه گذاران استان حل و فصل و فصل تاه ای در توسعه روابط فی ما بین ایجاد شود .
سرپرست حوزه امور اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: همچنین هیئت استان با رئیس اتاق بازرگانی تاجیکستان، در راستای اجرای تفاهم‌نامه منعقدشده  نشستی برگزار و بنا شد یک هیئت تجاری از این کشور که در رأس ان رئیس اتاق بازرگانی تاجیکستان خواهد بود به مشهد سفر کنند.
رسولیان افزود: همچنین تفاهم شد که نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران، در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شود.
وی تصریح کرد: تفاهمات بسیار خوبی بخصوص درباره توسعه همکاری‌های بین استانی در این کمیسیون مصوب شد و همچنین دو طرف متعهد شدند از شرکت‌های سرمایه‌گذار حمایت جدی صورت پذیرد .کمیته سرمایه‌گذاری کشور تاجیکستان و معاونت اقتصادی استانداری خراسان رضوی به نیابت از کمیته سرمایه‌گذاری ایران متعهد به این حمایت شدند.
شایان ذکر است؛ هیئت ایرانی با وزیر مالی، وزیر خارجه، وزیر معادن و نیز رییس جمهور تاجیکستان دیدار داشته اند.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۳۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان